نحوه پذیرش

دوره‌ي آموزش زبان فارسی

سؤالات عمومي دوره‌ي آموزش زبان فارسی  در مركز بين المللي آموزش زبان فارسي به غيرفارسي زبانان دانشگاه فردوسي مشهد

 

1-     آیا زمان معيني براي ثبت نام و شروع دوره هست؟ در اولین شنبه هر ماه کلاس‌های زبان فارسی شروع می شود.

2-    هزينه‌هاي بلیت هواپیما  و  اقامت را چه كسي پرداخت مي‌كند؟ كليه‌ي هزينه‌هاي دوره‌هاي آموزش زبان فارسی بر عهده‌ي داوطلب و يا نهاد اعزام كننده‌ي وي مي‌باشد.

3-    آیا شهریه شامل هزینه کتاب‌ها و جزوات آموزشی می باشد؟ خیر؛ كليه‌ي هزينه‌هاي دوره‌هاي آموزش زبان فارسی بر عهده‌ي داوطلب مي‌باشد.

4-    نحوه‌ي پرداخت مبلغ ثبت نام چگونه است؟ نحوه‌ي پرداخت تمام هزینه‌های ثبت نام به صورت نقدي و پس از حضور در دانشگاه فردوسي مي‌باشد.

5-    ساعات کاری دانشگاه و مرکز چگونه است؟ ساعات کاری مرکز و دانشگاه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 تا 14:30 می باشد. زبان آموزان برای ثبت نام باید در این ساعات به مرکز زبان فارسی مراجعه کنند. در ضمن دانشگاه در تعطیلات رسمی کشور تعطیل می باشد.

6-    چند روز در هفته کلاس زبان فارسی داریم؟ از شنبه تا چهارشنبه  کلاسهای مرکز زبان فارسی برگزار می شود و ساعت کلاس ها بسته به سطح و وضعیت مرکز از ساعت 8 تا 16 متغییر است.

7-     آیا برای ورود به ایران نیاز به ویزا می باشد؟ بله؛ تمام زبان‌آموزان برای ورود به ایران باید ویزای دانشجویی داشته باشند.

8-     نحوه‌ي دريافت ويزا چگونه است؟ پس از بررسي و تأييد مدارك، مرکز زبان فارسی برای صدور ویزای دانشجویی اقدام می‌کند روند صدور ویزای دانشجویی حداقل  90 روز  زمان می برد. 

9-     آيا در پايان مدرك معتبر مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري ايران صادر مي‌شود؟ مدرك صادر شده از سوي مركز بين‌المللي آموزش زبان فارسي به غير فارسي زبانان دانشگاه فردوسي مشهد داراي اعتبار وزارتي است.

10-    چطور می توانم خوابگاه را رزو کنم؟ در حال حاضر رزو خوابگاه ممکن نیست. تنها در صورتی که ورود خود را اطلاع دهید می توانیم برای اقامت شما در خوابگاه پیش از ثبت نام  هماهنگی های لازم را انجام  دهیم.

11-    چطور می‌توانم از فرودگاه یا فرودگاه به دانشگاه و خوابگاه بروم؟ زبان آموزان برای استفاده از خدمات استقبال می توانند لحظه ورود به مشهد را به مرکز زبان فارسی اطلاع دهد تا همکاران ما  خدمات استقبال را برای شما هماهنگ کنند.

12-   آیا اتاق ها در خوابگاه دارای تخت خواب و وسایل خواب می باشد؟ بله؛ خوابگاه ها دارای امکانات خواب، کمد و یخچال می باشد.

12-    آیا باید خودم اتاقم را تمیز کنم؟ بله؛ زبان آموزان موظف هستند که خودشان اتاق را تمیز کنند.

 

 

 

برای شروع ثبت نام کلیک کنید

 دوره‌ي پسادكتري و فرصت مطالعاتي

شرایط پذیرش دوره Postdoctoral Program :

-حضور بین 1 تا 2 سال در ایران

-دارا بودن مدرک دکتری زبان و ادبیات فارسی

 

شرایط پذیرش دوره Visiting Fellowship  :

-حضور بین 3 ماه تا 1 سال در ایران

-دارا بودن مدرک دکتری زبان و ادبیات فارسی و یا سابقه تدریس دانشگاهی در رشته زبان و ادبیات فارسی

 

هزینه‌ها:

ماهیانه  550 یورو

اقامت درجه یک؛ در سوئیت مجهز و مستقل در داخل پردیس دانشگاه ماهانه؛ 250 یورو

تغذیه؛ صبحانه ناهار و شام ماهانه؛ 150 یورو

آموزش، مشاوره پژوهش، پژوهش مشترک، صدور مدرک، ماهانه؛ 150 یورو

ماهیانه 350 یورو

اقامت در خوابگاه‌های دانشجویی در داخل پردیس دانشگاه ماهانه؛ 25 یورو

تغذیه؛ صبحانه ناهار و شام ماهانه؛ 150 یورو

آموزش، مشاوره پژوهش، پژوهش مشترک، صدور مدرک، ماهانه؛ 150 یورو

 

 سؤالات عمومي دوره‌ي پسادكتري و فرصت مطالعاتي در مركز بين المللي آموزش زبان فارسي به غير فارسي زبانان دانشگاه فردوسي مشهد

1-    آیا زمان معيني براي ثبت نام و شروع دوره هست؟ خير؛ داوطلبان مي‌توانند در هر زماني فرم ثبت نام را تكميل كنند و به نشاني الكترونيك مركز ارسال كنند و پس از ارسال دعوت‌نامه در اولين فرصت در دانشگاه فردوسي مشهد  حاضر شوند و دوره‌ي مورد نظر را آغاز كنند.

2-    هزينه‌هاي بلیت هواپیما را چه كسي پرداخت مي‌كند؟ كليه‌ي هزينه‌هاي دوره‌هاي پسادكتري و فرصت مطالعاتي بر عهده‌ي داوطلب و يا نهاد اعزام كننده‌ي وي مي‌باشد.

3-    آيا امكان سفر در ميان دوره وجود دارد؟ بله با هماهنگي استاد راهنما و اطلاع مركز آموزش زبان فارسي به غير فارسي زبانان امكان سفر و ترك دوره ميسر است؛ روشن است كه مدّت زماني كه دوره ترك مي‌شود جزو دوره‌ي مطالعاتي محاسبه نمي‌شود.

4-    نحوه‌ي پرداخت مبلغ ثبت نام چگونه است؟ نحوه‌ي پرداخت مبلغ ثبت نام به صورت نقدي و پس از حضور در دانشگاه فردوسي مي‌باشد.

5-    نحوه‌ي دريافت ويزا چگونه است؟ پس از بررسي و تأييد مدارك دعوت‌نامه‌اي براي داوطلب ارسال مي‌شود كه به واسطه‌ي آن مي‌تواند از سفارت‌خانه‌ها و يا كنسولگري‌هاي ايران در كشور متبوع خود ويزا دريافت نمايد

6- آيا در پايان مدرك معتبر مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري ايران صادر مي‌شود؟ مدرك صادر شده از سوي مركز بين المللي آموزش زبان فارسي به غير فارسي زبانان دانشگاه فردوسي مشهد داراي اعتبار وزارتي است.

برای شروع ثبت نام کلیک کنید

آمار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
این ماه
تمام بازدیدها
۱
۱۷۴
۱
۳۷۲۶
۱۷۵۸۵۸

حاضرین سایت

ما 32 مهمان و 0 عضو آنلاین داریم