دیدار مدیر همکاریهای بین المللی دانشگاه و رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان دانشگاه فردوسی مشهد با رایزن علمی و فرهنگی عراق در تهران

طی دیداری در روز یکشنبه 1396/6/19 دکتر عابدین واحدیان مدیر همکاری‌های علمی و بین المللی دانشگاه و دکتر احسان قبول رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان دانشگاه فردوسی مشهد با دکتر یاسر الحجاج رایزن علمی و فرهنگی عراق در ایران در سفارت این کشور در تهران دیدار کردند.

در این دیدار دکتر واحدیان ضمن معرفی دانشگاه فردوسی مشهد در سطح ملی و بین المللی به امکانات و زیرساخت‌های آماده شده برای دانشجویان عراقی در دانشگاه فردوسی مشهد اشاره کرد و استانداردهای بالای علمی دانشگاه فردوسی مشهد در فرایند پذیرش، آموزش و پژوهش دانشجویان خارجی را تبیین کرد.

دکتر قبول نیز به جایگاه برتر مرکز فردوسی در سطح کشور و بین المللی و امکانات آن اشاره کرد و تاسیس 8 شعبه و نمایندگی مرکز فردوسی در کشور عراق و اقلیم کردستان آن و اعزام دو استاد زبان فارسی به این کشور و برگزاری 3 دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی در مشهد برای استادان عراقی را دلیل بر اهتمام دانشگاه فردوسی مشهد در توسعه روابط فرهنگی و علمی با دانشگاه های کشور عراق دانست.

دکتر یاسر در این نشست ضمن قدردانی از دانشگاه فردوسی مشهد به دلیل فراهم کردن شرایط مناسب برای تحصیل دانشجویان عراقی حضور 750 دانشجوی عراقی در دانشگاه فردوسی مشهد، این دانشگاه را به مقصد اول دانشجویان عراقی تبدیل کرده است که این به دلیل مرقد مطهر امام رضا -ع- در مشهد و جایگاه ممتاز دانشگاه فردوسی مشهد است. دکتر یاسر برای گسترش فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد در عراق اعلام آمادگی کرد و ابراز امیدواری کرد که برخی از مشکلات رفاهی و اقامتی دانشجویان عراقی هر چه سریعتر از میان برود.آمار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
این ماه
تمام بازدیدها
۱
۱۷۴
۱
۳۷۲۶
۱۷۵۸۵۸

حاضرین سایت

ما 56 مهمان و 0 عضو آنلاین داریم