برگزاری اختتامیه مدرسه تابستانی فارسی آموزان لبنانی مرکز فردوسی

مراسم پایانی مدرسه تابستانی فارسی آموزان لبنانی مرکز فردوسی، روز شنبه 27 مرداد ماه سال جاری با حضور 150 فارسی آموز لبنانی و مسوولان و برگزار کنندگان این دوره در دانشکده ادبیات دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر محمد تقوی، رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه فردوسی مشهد، با اشاره به موفقیت این دوره یک ماهه،  علاقه مندی فارسی آموزان را محرکی برای استادانشان دانست و از همکاری صمیمانه مربیان و همراهان این فارسی آموزان تشکر و قدردانی کرد. وی با اشاره به نمرات بسیار خوبی که این فارسی آموزان در مدت این دوره کسب کرده اند، از مدرسان و همکاران و برگزار کنندگان آن قدردانی کرد و ابراز امیدواری کرد. پس از این هم شاهد برگزاری  چنین دوره هایی در دانشگاه فردوسی مشهد باشیم. سپس دکتر احسان قبول، مدیر همکاریهای علمی- بین المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی مشهد  زبان فارسی را زبان هنر و ادب و فرهنگ و بویژه زبان علم و دانش هم دانست و ابراز امیدواری کرد با برگزاری این دوره فارسی آموزان بتوانند میان زبان علم و دانشگاه فردوسی مشهد ارتباط برقرار کنند و روزی دوباره برای ادامه تحصیل به این دانشگاه برگردند و باعث پیشرفت علم و دانش در کشور خودشان بشوند. دکتر قبول ابراز خرسندی کرد که این فارسی آموزان بتوانند سفیران خوبی برای ایران و مشهد و دانشگاه فردوسی مشهد باشند. وی در پایان از خانم امل ناصر الدین، مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی مدارس المهدی لبنان، دکتر غالب، معاون موسسه تعلیم و تربیت اسلامی لبنان تشکر و قدردانی کرد.

سپس چند تن از فارسی آموزان لبنانی به ارائه دکلمه ای درباره وطن و ایران پرداختند. بعد از آن دکتر غالب العلی، معاون موسسه تعلیم و تربیت اسلامی لبنان، ضمن تشکر از برگزارکنندگان این دوره، زبان فارسی را پلی میان دو ملت ایران و لبنان دانست و ابراز امیدواری کرد در پایان، این دوره توانسته باشد اهداف خود را محقق کنند و دانش آموزان ما بتوانند سطح زبانی خود را ارتقا دهند و از تمامی برگزار کنندگان این دوره بویژه دکتر تقوی و دکتر قبول و دکتر زینب موذن زاده، رئیس اداره دانشجویان بین الملل دانشگاه فردوسی مشهد، برای برگزاری این دوره تشکر و قدردانی کرد.

در ادامه این مراسم  ابتدا به 20 نفر برتر این دوره یک ماهه تقدیرنامه و هدایایی اهداء شد سپس به تمام زبان آموزان گواهینامه پایان دوره اعطا شد. از دیگر برنامه های این مراسم، سرود خوانی در مدح پیامبر اکرم و امام علی (ع) و پخش نماهنگ فعالیت های این دوره بود.