برگزاری پنجمین آزمون سامفا در دانشگاه فردوسی مشهد

پنجمین آزمون سنجش استانداردهای مهارت های زبان فارسی ( سامفا) وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه فردوسی مشهد روز جمعه، 15 شهریور ماه سال جاری با حضور 41 داوطلب از کشورهای عراق و نیجریه برگزار شد .

در این آزمون دکتر عبدالحمید علیزاده، مدیر کل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از روند برگزاری آزمون بازدید و در ادامه طی نشستی با دکتر محمد تقوی، رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه فردوسی مشهد و دکتر زینب موذن زاده، رئیس اداره دانشجویان بین الملل دانشگاه فردوسی مشهد، درباره فعالیت های مرکز فردوسی و برنامه های آینده وزارت در خصوص دانشجویان بورسیه و برگزاری آزمون های زبان فارسی گفتگو کردند.

در این آزمون شرکت کنندگان در دو نوبت صبح و عصر به سوالات آکادمیک در گروه های چهارگانه مهندسی، پزشکی، علوم انسانی و علوم اجتماعی در مهارت های شنیداری، خوانداری، نوشتاری و گفتاری پاسخ دادند. گفتنی است این آزمون به صورت همزمان در مراکز زبان فارسی دهخدا، فردوسی مشهد، سنندج و در خارج از کشور در عراق (نجف و اربیل)، لبنان (بیروت)، ترکیه (آنکارا)، سوریه ( دمشق) برگزار شد و داوطلبان پس از موفقیت در این آزمون از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش کشور گواهینامه دریافت خواهند کرد و مدرک این آزمون برای دانشجویان بورسیه الزامی است.

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

2100 فارسی آموختگان
61 مدرسان جاری
218000 ساعت تدريس تئوري و عملي
38 كشورهاي پذيرش شده