امضاء قرارداد همکاری با دانشگاه علمی کاربردی الآفاق لبنان در زمینه جذب متقاضیان تحصیل لبنانی

قرارداد اجرایی میان دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه علمی کاربردی الآفاق لبنان در تاریخ 1400/09/15با حضور آقای دکتر فادی مرعی ناصر رئیس این دانشگاه و دکتر احسان قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه در دانشگاه فردوسی مشهد به امضاء رسید.
براساس این قرارداد که در جهت اجرایی شدن تفاهم‌نامه با دانشگاه علمی کاربردی الآفاق بوده است،  اقدامات لازم در جهت شناسایی ،جذب و پذیرش حداقل ۲۴ دانشجوی ممتاز از کشور لبنان به صورت سالانه برای تحصیل در دانشگاه فردوسی مشهد توسط الآفاق صورت خواهد گرفت.
در مراسم امضا این تفاهم نامه که  خانم دکتر موذن زاده، رئیس اداره دانشجویان بین الملل نیز حضور داشتند دکتر قبول با اشاره به همکاری های گسترده دانشگاه فردوسی مشهد از سال ۱۳۸۷ با دانشگاه ها و موسسات کشور لبنان امضا این قرارداد را زمینه ساز ایجاد قطب سومی از دانشجویان بین الملل در دانشگاه فردوسی مشهد پس از دانشجویان کشورهای عراق و افغانستان نام برد و ابراز امیدواری کرد با پیگیری های الافاق هر چه زودتر امکان تاسیس شعبه اتحادیه دانشگاه های تفتاش در لبنان فراهم شود.
همکاران علاقه مند برای گسترش همکاری های علمی و بین المللی با دانشگاه ها و موسسات علمی کشور  لبنان می توانند  با خانم حسن زاده کارشناسی دیپلماسی علمی دانشگاه (با شماره 38802490) گفت و گو داشته باشند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

2100 فارسی آموختگان
61 مدرسان جاری
218000 ساعت تدريس تئوري و عملي
38 كشورهاي پذيرش شده